Partner: Logo KobietaXL.pl

Zmienianie siebie wymaga pracy i wysiłku, ale jest to najważniejsza praktyka w życiu człowieka – przepustka do dużo lepszego, szczęśliwszego i pełniejszego życia. „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” Rafaela Santandreu to potężne narzędzie dla osobistej przemiany i kompletny podręcznik autoterapii. Ponad 80% pacjentów Santandreu osiąga swoje cele terapeutyczne i wskazuje na polepszenie swego świata emocjonalnego. „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” w księgarniach od 22 kwietnia.

W książce „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” autor wyjaśnia, jak pracować, żeby czerpać z tego przyjemność, w jaki sposób radykalnie wyzbyć się kompleksów i dlaczego warto postrzegać stratę jako szansę. Poradnik zawiera praktyczne ćwiczenia, które nie tylko pomagają nauczyć się, jak wzorowo dawać sobie radę z trudnymi osobami, być w stanie przebaczać i umieć zapominać, ale też w jaki sposób stworzyć idealną relację partnerską i czuć się szczęśliwym, niezależnie od sytuacji. Santandreu obiecuje, że praca nad problemami uczyni nas silniejszymi w różnych okolicznościach życia. Korzystając z tej książki we własnym tempie i wykonując ćwiczenia zauważymy, jak rozwija się nasza muskulatura emocjonalna: jak w siłowni, zyskamy siłę i gibkość, moc i energię.

Santandreu bazuje na psychologii poznawczej, behawioralnej i mindfulness — naukowych formach terapii, zweryfikowanych w badaniach. Wykorzystując technikę mindfulness — treningu umysłu dla osób, które nie radzą sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami — autor uczy, jak odzyskać siłę emocjonalną. Według niego to właśnie codzienna praktyka przynosi efekty, dlatego w każdej części książki przedstawił praktyczne ćwiczenia, które można wykonywać w dowolnej kolejności. Ćwiczenia mają pomóc w pracy nad problemami emocjonalnymi i uczynić z czytelników osoby silniejsze w różnych okolicznościach życia.

W swoich poradniach w Barcelonie i Madrycie Santandreu od lat konsultuje tysiące pacjentów, uzyskując ponad 80% pomyślnych rezultatów. Oznacza to, że 80% osób osiąga swoje cele terapeutyczne i, dokonując samooceny na koniec terapii, wskazuje polepszenie swego świata emocjonalnego w stopniu co najmniej 8 na 10 („0” oznacza stan w jakim rozpoczęły terapię, a „10” stan najlepszy z możliwych). Pacjenci podkreślają wtedy, że czują się bardzo szczęśliwi i zadowoleni z życia.

Rafael Santandreu – hiszpański psychoterapeuta i profesor psychologii, autorytet w dziedzinie zdrowia psychicznego ze względu na swą drogę zawodową, działalność w zakresie nauczania i innowacyjny wkład w prace badawcze. Autor bestsellerowych książek „Twój umysł na detoksie”, „Okulary szczęścia”, „Być szczęśliwym na Alasce”, opublikowanych przez Wydawnictwo MUZA. Obecnie poświęca większość czasu upowszechnianiu wiedzy wśród lekarzy i psychologów, a także popularyzacji psychologii w środkach przekazu. Urodził się i mieszka w Barcelonie, którą uważa za jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

 

Autor: Rafael Santandreu

Tytuł: „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje”

książka

Tagi:

książka ,  sukces , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót