Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

W sieci znajdziemy mnóstwo porad na temat nawożenia roślin, ale jak wybrać najskuteczniejszą metodę? Onet podaje, że najlepszym rozwiązaniem może okazać się coś, co masz już w domu, a co można nabyć w każdym sklepie.

Zapałki, a konkretnie siarka, która znajduje się na ich główkach, może okazać się skutecznym remedium na osłabione rośliny doniczkowe. Wystarczy przygotować paczkę zapałek (8-10 sztuk) i słoik o objętości około 250 ml wypełniony świeżą wodą. Zapałki wrzuca się do wody i miesza, aż główki z siarki się rozpuszczą. Woda zmienia kolor, co jest znakiem, że nawóz jest gotowy do użycia.

Siarka rozpuszczona w wodzie pobudzi słabe łodygi do wzrostu i zadziała przeciwgrzybiczo. Co więcej, zapałki wkładane do ziemi w doniczkach mogą pomóc w ochronie roślin przed szkodnikami.

Pomysł na pielęgnację kwiatów doniczkowych z pomocą zapałek może wydawać się niekonwencjonalny, ale jest prosty, tani i skuteczny.

Więcej przeczytasz w Onecie: https://kobieta.onet.pl/dom/porady/kuracje-odzywcze-dla-oslabionych-roslin-doniczkowych/0qmx49t

 

Tagi:

kwiaty ,  porady domowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót