Partner: Logo KobietaXL.pl

Onet przywołuje rady prof. Adama Antczaka, pulmonologa i przewodniczącego Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych, który zwraca uwagę na konieczność picia soków i kompotów, które zawierają elektrolity.

 

Seniorzy w grupie ryzyka

Lekarze szczególnie apelują do osób starszych i ich opiekunów. Seniorzy często nie odczuwają pragnienia, a to może prowadzić do odwodnienia. Dlatego profesor Antczak podkreśla, że w ciepłe dni ważne jest, aby osoby starsze regularnie piły wodę. W tym celu zaleca przypominanie im o piciu i podawanie wody.

 

Ochrona przed słońcem i ciepłem

W czasie upałów warto również unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem i chłodzić się w chłodnym miejscu. Nocą, gdy temperatura przekracza 20 st. C, warto mieć szklankę wody obok łóżka i przewietrzyć sypialnię przed snem.

Zgodnie z najnowszymi prognozami, upały będą towarzyszyć nam do końca tygodnia. Ochłodzenie spodziewane jest dopiero w czasie kolejnego weekendu.

 

Więcej przeczytasz w Onecie: https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/ile-wody-pic-w-upaly-ekspert-podpowiada-jak-bezpiecznie-je-przetrwac/dcw1715

Tagi:

woda ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: