Partner: Logo KobietaXL.pl
Dlatego nie wyobrażałam sobie, żeby będąc w Indiach nie pójść do astrologa. Choć tak właściwie, to astrolog przyjechał do mnie. Zamówiony w recepcji hotelu. Tam takie spotkania nie budzą zdziwienia, bo z pomocy astrologów korzysta bardzo wielu ludzi. Tym bardziej, że w konsekwencji wyroku Sądu Najwyższego stanu Andhra Pradesh z 2001 r., astrologia traktowana jest jako nauka, a niektóre indyjskie uniwersytety oferują obecnie zaawansowane stopnie naukowe z astrologii hinduskiej. To stanowisko budzi jednak wiele kontrowersji wśród indyjskich naukowców, co nie zmienia faktu, że astrologia jest w Indiach bardzo popularna.
 
O co chodzi w astrologii
 
Termin „astrologia” pochodzi od greckich słów „astron” - - „gwiazda” i „logos”- „słowo” lub „badanie”. Zatem astrologię można przetłumaczyć jako „naukę o gwiazdach”. Początków astrologii należy doszukiwać się w starożytnych cywilizacjach, już Babilończycy i Egipcjanie  obserwowali ruchy ciał niebieskich i badali ich wpływ na wydarzenia ziemskie. Z biegiem czasu astrologia rozprzestrzeniła się na inne kultury, zajmowali się nią Grecy czy Rzymianie.  Każda z tych kultur rozwinęła swoje własne, unikalne systemy i techniki astrologiczne. Najkrócej rzecz ujmując, astrologia szuka powiązań między kosmosem a życiem człowieka.
 
Stary kalendarz astrologiczny z XVIII wikeu/wikipedia domena publiczna.
 
Astrologia indyjska, znana również jako astrologia wedyjska, Jyothishasthra lub Jyotish, to najstarszy system astrologii, który powstał w Indiach tysiące lat temu. Opiera się na zasadach Wed, które są starożytnymi tekstami hinduizmu. Jyotish to sanskryckie słowo, które oznacza „naukę o świetle” i odnosi się do badania ruchów i względnych pozycji ciał niebieskich, takich jak Słońce, Księżyc i planety, względem Ziemi. „Jyoti” oznacza światło, a „isha” jest panem, co w ten sposób można rozszyfrować jako „Światło Pana” lub „Światło wiedzy”. Pisma zwane Wedami oświecają Jyotish jako „Oczy Wed”, co oznacza, że wiedzę zawartą w Wedach można oświecić jedynie światłem Jyotish.
 
Astrologia indyjska obejmuje horoskopy. Horoskop objaśnia się za pomocą okręgu zwanego eliptycznym, czyli płaszczyzny, po której Ziemia krąży wokół Słońca. Ekliptyka jest podzielona na 12 części, które są reprezentowane jako znaki zodiaku. Rok kalendarzowy jest zatem podzielony przez zodiak na 12 części, a każda część jest reprezentowana przez znak.
 
Wizyta u astrologa to w Indiach norma.
 
 
W związku z tym każde narodziny na Ziemi niosą ze sobą negatywną i pozytywną karmę, z których obie wpływają na wiele dziedzin naszego życia, takich jak zdrowie, kariera, finanse, relacje, charakter i natura duchowa. Wraz z narodzinami każdej osoby tworzony jest jej wykres urodzenia przedstawiający położenie ciał kosmicznych według daty urodzenia, godziny i miejsca urodzenia danej osoby. Dokładny moment odłączenia pępowiny matki od dziecka nazywany jest czasem jego narodzin. Wykres urodzeniowy przedstawia wszystkie dziewięć pozycji planet umieszczonych w różnych znakach ułożonych w odniesieniu do ascendentu urodzeniowego. To po prostu nieruchomy obraz zodiaku w chwili narodzin. W astrologii indyjskiej ten wykres urodzeniowy jest znany jako Kundli, Janam Kundli lub Janampatri.  W Indiach uważa się, że horoskop to potężne narzędzie do samoświadomości i rozwoju osobistego. Służy do uzyskania wglądu w naturę wszechświata oraz działanie losu i przeznaczenia. Niektórzy używają go do przewidywania przyszłości, inni używają go jako sposobu na lepsze zrozumienie siebie i otaczającego ich świata. Obejmuje wszystko, od codziennych wydarzeń po duchowość, przewidywanie, psychologię, religię i uzdrawianie. System ten składa się z kilku elementów pozwalających określić przyszłe zdarzenia, które mogą wydarzyć się w życiu danej osoby.  Astrologia wedyjska zapewnia również różne środki zaradcze, takie jak kamienie szlachetne, mantry i rytuały, które mogą pomóc danej osobie złagodzić negatywne skutki pozycji planet i wzmocnić ich pozytywny wpływ. Należy zauważyć, że astrologia wedyjska to złożony i zróżnicowany system, który wymaga głębokiego zrozumienia różnych elementów i ich interakcji. Interpretacji horoskopu urodzeniowego danej osoby i jego elementów powinien dokonać zawsze wykwalifikowany i doświadczony astrolog.
 
Astrolog dokładnie ogląda dłonie.
 
 
Los zapisany na dłoni
 
Ale indyjski horoskop to nie tylko obliczanie losu z daty urodzenia. Astrolog czyta również z dłoni, bo chiromancja jest włączona w zakres tamtejszej astrologii. Za jej kolebkę również uważa się Indie, gdzie interesowanie tym tematem rozpoczęło się około 5000 lat temu. Chiromancja była również popularna w takich krajach jak Chiny, Syria i Egipt.
 
Obserwując położenie gwiazd na niebie, dostrzeżono podobieństwo linii na dłoniach do linii łączących poszczególne gwiazdy. Przerysowano na dłonie linie i na ich podstawie przepowiadano losy ludzi począwszy od ich urodzenia, aż do późnej starości. Wszystkie wiadomości na ten temat przekazywane były ustnie z pokolenia na pokolenie.
Astrologowie  zauważyli, że na dłoniach oprócz znaków i linii przypominających mapę gwiezdną znajdują się wzgórki, i w ten sposób poszerzyli wiedzę przypisując każdemu wzgórkowi i palcom dłoni odpowiednie planety.
 
Każda dłoń rozpatrywana jest oddzielnie, ponieważ według poglądów chiromantów, lewa dłoń ma związek z tym co ukryte, czyli z przeznaczeniem człowieka. Na to nie mamy żadnego wpływu. Na podstawie lewej dłoni określany jest charakter człowieka, jego osobowość, uzdolnienia, wady i zalet. Prawa dłoń służy do ustalenia postawy i działania człowieka – ta dłoń została nazwana przez chiromantów dłonią wolnej woli.
 
 
Thulasidharran tłumaczy, co determinuje moje życie.
 
 
O czym mówi astrolog
 
Thulasidharran, bo tak ma na imię astrolog, którego poznałam, na spotkanie przybył przygotowany. Miał ogromną lupę do czytania linii na dłoniach oraz mądre księgi. Postawił horoskop zarówno z daty urodzenia, jak i wyczytał mój los z linii. Dowiedziałam się tego, jakie cechy charakteru determinują moje życie i jak powinnam z tej wiedzy korzystać. Określił moje słabe i mocne strony, przepowiedział długość życia, kondycję finansową. Wskazał na kolory ubrań, które powinnam nosić (nigdy ich nie używałam, tak na marginesie) oraz na kamienie, które mają przynieś mi szczęście. Powiedział również co mam jeść, a czego zdecydowanie unikać. Okazało się, że ryż, którym w hotelu karmiono nas codziennie, jest absolutnie pokarmem nie dla mnie. Postawienie horoskopu kosztowało mnie 1500 rupii, co w przeliczeniu wynosi 72 zł. W Indiach jest to kwota niebagatelna.
 
 
 
Poznajcie swój wedyjski horoskop
 
Znaki horoskopu hinduskiego nazywane są Rashis, podczas gdy planety nazywane są Grahas. Rashi są określane przez datę, godzinę i miejsce urodzenia, w taki sam sposób, jak znaki w tradycyjnej astrologii, więc istnieje analogia między horoskopem hinduskim a horoskopem, którego używamy. Poznajcie hinduskie znaki i ich cechy charakteru.
 
 
Znaki zodiaku namalowane na tarasie w Gopuram/wikipedia domena publiczna
 
 
MESHA-ANGARAKA — BARAN — Początek
 
W filozofii hinduskiej "Mescha" to ogień. Oprócz znaku Barana ogień reprezentuje blask początku, początkową energię, święty ogień, który wyróżnia się odwagą, optymizmem i zdecydowanym działaniem. Ten znak wyróżnia się szybkością, otwartością i energią. Czasami może być szorstki lub lekkomyślny i zranić innych swoimi słowami, bo najpierw mówi lub działa, a potem myśli. Odważny, inteligentny i pewny siebie, potrafi tworzyć i kierować ambitnymi projektami i firmami, generować pomysły i przecierać nowe szlaki. Głośny i ognisty, jest szczery do bólu i nigdy nie powie "kocham cię", jeśli tak naprawdę tak nie myśli.
 
VRISHASCA-SURKRA — BYK — Konkret
 
Z niewyczerpaną wewnętrzną siłą i uporem, odznacza się wielką praktycznością, wytrwałością i odpowiedzialnością. Podobnie jak Byk naszego zodiaku, Vrishasca charakteryzuje się kreatywnością, estetyką i jest miłośnikiem przyrody. Konserwatywny i skrupulatny, wykonuje wszystko, co chce, nie zaniedbując żadnego aspektu. Bardziej wierzy w wolę niż w szczęście, dlatego niestrudzenie pracuje, aby osiągnąć stabilność, dobre samopoczucie. Kocha dobrą zabawę. Jest wytrwały i stara się osiągnąć wszystko, co chce, ale zmiany są dla niego trudne. Domator, bardzo czuły, nawiązuje silne i trwałe więzi uczuciowe. Chociaż może być zazdrosny i zaborczy, jego miłość jest wieczna.
 
MITHUNA-BUDHA — BLIŹNIĘTA — Komunikacja
 
Idealistyczny, komunikatywny i wszechstronny, ktokolwiek urodził się pod znakiem Rashim, zawsze wchodzi w interakcje, uczy się i cokolwiek robi, to robi z pasją. Wesoły i energiczny, łatwo możne się jednak nudzić i nie dokończyć tego, co zaczyna z wielkim zapałem, dlatego warto popracować nad wytrwałością i nie zniechęcać się w obliczu przeszkód. Podobnie jak nasze Bliźnięta, budzi sympatię, jest szybki i jest mistrzem public relations. Odrzuca rutynę i kocha zmianę. Ciekawy i niespokojny, zawsze chce uczyć się nowych rzeczy i jest miłośnikiem podróży, intryguje go wszystko, co nowe. Ale kiedy się zakochuje, wie, jak utrzymać przy sobie partnera.
 
KATAKA-CHANDRA — RAK — Emocje
 
Ma wielką wrażliwość emocjonalną i głęboką wiarę. Podobnie jak Rak, reprezentuje dom, rodzinę, korzenie. Kierując się swoją potężną intuicją, wie, kiedy grać, a kiedy spasować w chwilach ryzyka. Jest to jeden z najważniejszych znaków w Indiach, ponieważ na Wschodzie czczony jest żywioł Wody, czyli mądrość wynikająca z duchowości, życia emocjonalnego i uczuć. Twoje emocje zmieniają się jak Księżyc. Jest wrażliwy i łatwo go zranić. Ma jednak empatię, która czyni go tolerancyjnym, czułym i dobrym. Doskonały szef, odnoszący sukcesy zawodowe i finansowe.
 
SIMAHA-RAVI — LEW — Kreatywność
 
Podobnie jak Lew należy do żywiołu ognia i charakteryzuje się odwagą i zdolnościami przywódczymi. Niezależny i nonkonformista, jego pozytywny i bardzo aktywny umysł sprawdza się w biznesie. Urodził się, by przewodzić i zwykle jest bardzo dumny, więc trudno mu prosić innych o pomoc. Majestatyczny, hojny i serdeczny, gorliwie chroni otaczających go ludzi, zwłaszcza dzieci i najsłabszych. Kreatywny i pełen pasji, musi być w centrum uwagi, dlatego w Indiach uchodzi za jeden z silniejszych znaków. Urodził się jako przywódca i przewodnik, nie wie, co to znaczy być posłusznym. Wylewny, czuły i demonstracyjny, nie zadowala się znalezieniem byle jakiego partnera, szuka wielkiej miłości.
 
KANTA-BUDHA — PANNA — Praktyczność
 
Analityczny, wielbiciel szczegółów i dążący do doskonałości. Potrzebujesz porządku, jasności i stabilności w swoim życiu, pracy i relacjach. Zwykle jesteś skromny, ale ambitny i pracowity. Oceniaj życie poprzez fakty. Spokojny i precyzyjny, ma wszystko pod kontrolą, jest przesadnie schludny, wszystko musi być na swoim miejscu. Skromny i powściągliwy, kiedy jest zakochany, kocha romantycznie. Marzycielski, choć trudno mu okazywać uczucia, czuje je z wielką intensywnością. Założenie rodziny jest jednym z jego podstawowych pragnień i poświęca temu swoją energię.
 
THULA-SUKRA – WAGA — Dyplomacja
 
Reprezentantka sprawiedliwości, harmonii, piękna, rozumu i równowagi. Mahatma Gandhi był spod tego znaku i każdy, który rodzi się pod jego wpływem, wysoko ceni wartości i zasady. Wyróżnia się swoim idealizmem i jest czarujący, potrafi przekonać swym wdziękiem i dyplomacją nawet najtwardszych i najbardziej surowych. Ma dobry gust, sprawiedliwie ocenia i lubi towarzystwo innych ludzi. Ale chęć osiągnięcia równowagi i spokoju, często uniemożliwia mu konfrontację.
 
VRISCHICA-ANGARAKA — SKORPION — Siła
 
Z perspektywy hinduskiej ten znak symbolizuje intensywne i ciągłe emocje. Wzmacnia go pokonywanie trudności. Zawsze szuka ulepszeń i jest bardzo wymagający. Ze względu na swój magnetyzm i proroczą moc, ma wielką zdolność wpływania na swoje otoczenie. We wszystko, co robi, wkłada pasję i nie akceptuje ingerencji w swoje plany. Dzięki wyższej inteligencji jednocześnie racjonalnej i intuicyjnej ma niezłomną wolę, która prowadzi go do walki, aby osiągnąć wszystko, co zaplanował. Jest jednym z najsilniejszych znaków zodiaku. Zakochany, jak we wszystkim, jest intensywny, namiętny i bardzo zaborczy.
 
DHANUS-BRISHASPATI — STRZELEC — Powodzenie
 
Uważany w Indiach za szczęśliwy znak, Dhanus jest źródłem optymizmu i różnych zasobów. Radosny za wszelką cenę, wie, jak wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje mu życie. Z niewyczerpaną energią wyróżnia się entuzjazmem i radością. Ma wiarę w życie, jest niespokojny, lubi odkrywać i uczyć się. Ma zapał i wie, jak pokonać każdą przeszkodę, która może się pojawić. Ma wielką zdolność do ekspresji i konfrontacji, nie ma problemu z mówieniem, co myśli i czuje. Aby być szczęśliwym, potrzebuje swobody i ruchu. Odważny, zakochany nie wstydzi się okazywać uczuć.
 
MAKARA-SANI — KOZIOROŻEC — Ambicja
 
Symbolizuje solidność, pragmatyzm i inicjatywę. W Indiach jest to znak samokontroli, poprawy, porządku i obowiązku. Jest bardzo szanowany w swoim środowisku, ponieważ reprezentuje odpowiedzialność, dojrzałość i dyscyplinę. Narodził się, aby uporządkować i organizować. Pracuje ciężko i z oddaniem, szanując zasady i tradycje. Trzeźwy i powściągliwy, zdyscyplinowany w każdym projekcie, nad którym pracuje. Generalnie dostaje to, czego chce, ponieważ jest pracowity i bardzo ostrożny. Zorganizowany i raczej racjonalny, kocha z głębią i oddaniem, ale trudno mu wyrazić swoje uczucia i emocjonalnie będzie musiał ciężko pracować, aby znaleźć partnera.
 
KUMBHA-KETHU — WODNIK — Wolność
 
Według astrologii hinduskiej ktokolwiek urodził się pod tym znakiem, jest istotą inteligentną, pewną siebie i kochającą wolność. Ma niekonwencjonalną osobowość i buntuje się przeciwko wszystkim, co jest restrykcyjne. Humanistyczny i odważny, potrafi wyrzec się własnych interesów dla dobra wspólnego. Innowacyjny i kreatywny, ma oryginalny punkt widzenia i wbrew konserwatywnej mentalności, ponieważ z natury jest buntowniczy. Prawdziwy nonkonformista, nie boi się kwestionować ustalonych zasad, nienawidzi rutyny i ślepo ufa swoim przekonaniom. Zawsze spogląda w przyszłość, nie traci czasu na sentymentalizm i melancholię.
 
MEENA-GALIKA — RYBY — Intuicja
 
Cechy tego znaku to wrażliwość, kreatywność i współczująca miłość. Meena to najbardziej intuicyjny, inspirujący i marzycielski znak. Ma wyjątkową empatię oraz jest obdarzony głębokim powołaniem do służby innym. Jego sukces polega na podążaniu za swoimi przeczuciami, które nigdy nie zawodzą. Dzięki wyrafinowanej i artystycznej naturze jest z natury kreatywny, ale często ma trudności z koncentracją, gdy jego umysł błąka się w obłokach. Zakochuje się nader łatwo, ale musi wystrzegać się mirażów, ponieważ ma tendencję do idealizowania zarówno miłości, jak i osoby, którą kocha.
 
Źródło https://medium.com/@gopakumarnair/story-of-indian-astrology-d6089f78a686 

Tagi:

podróże ,  Indie ,  horoskop , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: