Partner: Logo KobietaXL.pl
Hortensje to rośliny, które kwitną w odcieniach różu, błękitu, fioletu czy bieli. Ich kwiaty pojawiają się w późnej wiośnie lub wczesnym lecie i zdobią ogrody przez cały sezon, a nawet po jego zakończeniu. Właściciele ogrodów często zastanawiają się, dlaczego ich hortensje nie kwitną tak obficie, jak te, które widzieli w sklepach ogrodniczych. Jak mówi ekspertka od ogrodnictwa w rozmowie z express.co.uk, kluczowym czynnikiem jest miejsce, w którym roślina jest posadzona.
"Wiele hortensji uwielbia cień, ale to nie oznacza pełnego cienia" – wyjaśnia ekspertka. Ilość światła słonecznego, które roślina otrzymuje, może mieć ogromny wpływ na jej kwitnienie. Hortensje, pomimo swojego egzotycznego pochodzenia, nie potrzebują nadmiaru słońca do kwitnienia. W rzeczywistości, zbyt duża ilość światła może być dla nich szkodliwa.
Najlepsze miejsce do posadzenia hortensji to takie, gdzie słońce pojawia się z samego rana, a po południu roślina znajduje się w cieniu. "Wszystkie odmiany hortensji potrzebują minimum czterech godzin słońca dziennie, aby osiągać najlepsze wyniki podczas kwitnienia" – dodaje specjalistka. Dzięki takiej lokalizacji, hortensje nie tylko będą kwitły obficie, ale ich kwiatostany będą naprawdę ogromne.
Oprócz odpowiedniego miejsca, hortensje potrzebują żyznej gleby i regularnego nawożenia. Jeśli chcemy utrzymać niebieski kolor kwiatów, musimy regularnie zakwaszać glebę. W przeciwnym razie, kwiaty mogą zmienić kolor na fioletowy lub różowy. Hortensje preferują nawozy z wyższą zawartością fosforu, ale pamiętajmy, że więcej nie zawsze oznacza lepiej. Warto również pamiętać o corocznym przycinaniu tych krzewów.
Pielęgnacja hortensji to nie tylko kwestia estetyki, ale także zrozumienia ich potrzeb i dostosowania się do nich. Tylko wtedy te królowe ogrodu będą mogły rozkwitać w całej swojej krasie.
 

Tagi:

ogród ,  hortensje , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót