Partner: Logo KobietaXL.pl

Rozpoczynając dzień od ćwiczeń zwiększasz motywację i szanse na utrzymanie zdrowego stylu życia. Wiedząc, że włożyłaś sporo wysiłku w poranną aktywnośc fizyczną będzie ci łatwiej oprzeć się pokusom i zamiast kawiarni być może wybierzesz bar sałatkowy.

Poranna porcja ćwiczeń świetnie działa na stres. Będziesz mieć również więcej energii, która przyda się zwłaszcza w przypadku nadgodzin. Kobiety, które regularnie uprawiają ćwiczenia fizyczne o poranku czują się bardziej samodzielne w podejmowaniu ważnych decyzji, a także łatwiej zyskują odpowiedni balans pomiędzy życiem osobistym i zawodowym.

Wiele badań wskazuje na to, że poranne ćwiczenia podkręcają metabolizm i już do końca dnia utrzymują przemianę energii na wysokich obrotach. Najlepszym ćwiczeniem, które przyspieszy metabolizm jest podnoszenie ciężarków - wprowadź go do swojej porannej aktywności.

Poranne ćwiczenia oczyszczają umysł i przygotowują twój organizm do poradzenia sobie z trudnościami i przeciwnościami, które mogą cię spotkać w ciągu dnia. Ćwiczenia o poranku zwiększą twoją koncentrację i będą lepszym i zdrowszym zastrzykiem energii niż poranna kawa.

Poranna aktywność fizyczne zwiększa apetyt na śniadanie - śniadanie pobudza meabolizm, a najnowsze badania potwierdziły, że osoby jedzące śniadania podejmują lepsze decyzje w ciągu dnia

Będziesz w świetnym humorze, nawet jeśli z łóżka wstałaś lewą nogą. Ćwiczenia zwiększą poziom wydzielanych endorfin w twoim ciele, a twoja cera zyska zdrowy, pełen blasku wygląd

Poranne ćwiczenia są również gwarancją, że nie ominiesz swojego treningu z powodu kolejnej wymówki. O poranku nie będziesz czuła się "zmęczona po pracy", "senna", a także nikt w ostatniej chwili nie zaprosi cię na imprezę

Niektórzy naukowcy są zdania, że ćwiczenia wykonywane przed śniadaniem pozwolą ci spalić trzy razy więcej kalorii niż te wykonywane o każdej innej porze dnia. Dlaczego? Jest to związane z twoją energią - o poranku masz jej więcej niż wieczorem po długim dniu w pracy więc teoretycznie poświęcisz więcej czasu na ich wykonanie. 

Wiele badań mówi również o tym, że nie tylko podczas porannej aktywności fizycznej spalamy więcej kalorii, ale także o 20% więcej tkanki tłuszczowej. Tylko pamiętaj - ćwiczenia muszą być wykonywane przed pierwszym posiłkiem. Ćwiczenia takie zalecają przede wszystkim dietetycy sportowi. 

 

Pamiętaj jednak, że jeśli nie jesteś porannym ptaszkiem i za nic w świecie nie poświęcisz dodatkowego czasu spędzonego w łóżku - nie odpuszczaj ćwiczeń wieczornych czy popołudniowych, bo zawsze jest lepiej ćwiczyć bez względu o jakiej porze dnia niż nie ćwiczyć wcale.

Tagi:

ćwiczenia ,  odchudzanie ,  kobieta ,  stres , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót