Partner: Logo KobietaXL.pl

Która kobieta nie chciałaby mieć idealnie gładkiej skóry przez cały rok? Taki efekt możesz uzyskać jedynie dzięki depilacji laserowej, ale jeśli nie chcesz się zdecydować na taki zabieg sprawdź kilka sztuczek, dzięki którym twoja skóra będzie gładka na znacznie dłużej niż do tej pory. 

1. Jedną z najważniejszych czynności jest wybór maszynki do golenia. Zanim znajdziesz tę idealną wypróbuj kilka różnych rodzajów i firm. Maszynki do golenia dla mężczyzn są znacznie bardziej ostre przez co golenie skóry będzie dokładniejsze. 

2. Skóra będzie bardziej gładka i miękka jeśli regularnie będziesz ją złuszczać. Na rynku kosmetycznym jest dostępnych mnóstwo peelingów do ciała, niektóre z nich możesz również wykonać ze składników, które masz w kuchni. Najważniejsza jest systematyczność. Złuszczanie usunie martwy naskórek i pozwoli ci na dokładniejsze golenie.

3. Pamiętaj, że używając maszynki do golenia powinnaś golić nogi pod włos - tylko w ten sposób idealnie pozbędziesz się nawet najmniej widocznych włosków.

4. Za każdym razem po goleniu wyczyść dokładnie maszynkę. Jeśli pozostaną na niej resztki włosków i skóry kolejne golenie nie będzie już takie dokładne, a nowe włoski pojawią się z tego powodu znacznie szybciej. Tylko czysta maszynka zagwarantuje długotrwały efekt gładkich nóg.

5. Jeśli używasz pianki do golenia, wcieraj ją w nogi przy pomocy męskiego pędzla do golenia. Dzięki niemu składniki pianki wnikną w pory skóry i zmiękczą włoski dzięki czemu znacznie łatwiej je usuniesz, a skóra będzie gładka i nawilżona na dłużej.

6. Zacznij stosować balsamy z dużą zawartością soi. Niektóre badania potwierdzają, że soja ma wpływ na zmniejszenie porostu włosów oraz ich średnicy. Nie zaszkodzi spróbować.

7. Najlepszy kosmetyk ułatwiający golenie? Odżywka do włosów. Nie tylko golenie nóg stanie się łatwe jak nigdy dotąd, ale odżywka zmiękczy włoski i skórę, pozostawiając ją idealnie gładką. 

8. Zrezygnuj z węglowodanów prostych na rzecz warzyw i produktów pełnych witaminy B6. To nie żart! 

Tagi:

depilacja ,  depilacja nóg ,  gładka skóra ,  jak depilować nogi ,  gładka skóra na dłużej , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót