Partner: Logo KobietaXL.pl

Podczas menopauzy skóra staje się sucha, delikatna (papierowa – mówią niektóre kobiety) i niestety zmarszczki znacznie się pogłębiają. Dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji.

Twarz w okresie starzenia podlega zjawisku grawitacji i z trójkąta o szpicu w dół, przechodzi w trójkąt skierowany szpicem do góry. Dodatkowo wysuszenie skóry sprawia, że powstają ciągle nowe bruzdy i zmarszczki.

 

Bardzo ważne jest więc, aby wiedzieć jak o siebie zadbać. Woda przesusza skórę, a więc trzeba wiedzieć, czym myć twarz. Na rynku są odpowiednie mydła i preparaty – stąd konieczny ich zakup. Unikaj zwykłego mydła!

Najważniejsze jest prawidłowe nawilżanie. Musisz zacząć używać mocniejszych kremów, stosownych do wieku. Świetna jest też zwykła wazelina.

 czytaj Cudowna wazelina

Umyj twarz gorącą wodą i wmasuj krem w lekko wilgotną jeszcze skórę – w ten sposób krem wniknie głębiej.

Pamiętaj o odpowiednich filtrach na słońcu, twoja skóra pod jego wpływem zestarzeje się jeszcze szybciej. Słońce wysusza skórę i powoduje zmarszczki, więc raczej musisz już go na twarzy unikać.

Dodatkowo na twojej twarzy zaczną pojawiać się przebarwienia. Zacznij stosować peelingi oraz rozjaśniające kremy.

Zainwestuj w dobry puder w kremie do twarzy – maja one filtry słoneczne, działają jak kremy i tuszują przebarwienia. To nie czas na kiepskie kosmetyki – lepiej kup zamiast kremu na noc wazelinę, a nie oszczędzaj na pudrze.

Pamiętaj, że zaczną się starzeć również twoje ręce – skóra na nich też robi się cieńsza, przebarwiona i pojawiają się zmarszczki. Chroń je przed słońcem, używaj do domowych robót rękawiczek, używaj kremów, peelingów i maseczek.

 Tu znajdziesz domowy sposob na odmłodzenie rąk

a tu na przebarwienia

Zadbaj o to, by dostarczać sobie antyoksydantów. Pamiętaj, że to spadek estrogenu powoduje zmniejszenie ilości kolagenu, a co za tym idzie starzenie skóry.

Zacznij jeść soję – izofawonidy w niej zawarte to naturalne odpowiedniki estrogenu. Jeśli nie lubisz soi – pij mleko sojowe, szklanka takiego mleka też pomaga przy menopauzie.

 

Nie zapominaj o dobrej kondycji, ćwicz, medytuj, spaceruj. I przede wszystkim dobrze się wysypiaj i dobrze odżywiaj.

czytaj o kolorowej diecie - jest dobra nie tylko na raka!

 

Jeśli chcesz poprawić swoje samopoczucie i stan skóry – sięgnij po hormony. Wiele polskich kobiet niepotrzebnie się ich obawia.

 

Na naszym portalu znajdziesz wiele artykułów o tym, jak sobie pomóc podczas menopauzy. Zapraszamy do lektury. Znajdziesz je pod tym tekstem!

Zapisz się na bezpłatny newsletter a najnowsze wiadomości trafią na twoja pocztę!

Tagi:

menopauza ,  objawy menopauzy ,  kobieta ,  skóra ,  zmarszczki ,  uroda ,  ręce , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót