Partner: Logo KobietaXL.pl

Życie w pewnej rutynie, niechęć do zmian pomimo braku satysfakcji, może być gorzkim wspomnieniem na starość. Po co mieć żal do siebie, że nie podjęliśmy nawet wysiłku, by zmienić swój los na lepszy. Oto lista rzeczy, które warto już dziś zmienić:

 

1. Nie tkwij w toksycznym związku

To jedna z rzeczy, której na starość się żałuje najbardziej - życie spędzone u boku niewłaściwej osoby. Jeśli twój związek nie daje ci satysfakcji, czujesz się w nim ofiarą przemocy fizycznej czy psychicznej, spróbuj się jak najszybciej uwolnić.

 

2. Nie wykonuj pracy, której nie znosisz

Nie dająca satysfakcji praca to poważny problem. Spróbuj znaleźć inną, taką, która pozwoli zrealizować ci twoje pasje. Jest wielu ludzi, którzy zrobili to mając lat czterdzieści, a nawet pięćdziesiąt. Naprawdę warto!

 

3. Nie pozbywaj się swoich marzeń

Miej je na każdym etapie życia i dąż do tego, by się spełniły. Na starość będziesz żałować tego, że nie podjąłeś nawet jednej próby, aby je zrealizować.4. Spędzaj więcej czasu z rodziną

Jeśli rodzina jest tak cenna, dlaczego nie spędzasz z nią czasu? Dlaczego dajesz dzieciom telefon do zabawy, zamiast rozmawiać z nimi czy iść na spacer? Dlaczego nie odwiedzasz starych rodziców? Czas biegnie szybko, dzieci wyrosną, rodzice odejdą. Będziesz żałować straconych możliwości spędzania z nimi wspólnych chwil.


5. Zadbaj o przyjaźnie

To one decydują o jakości naszej starości. Dzieci odchodzą z domu, przyjaciele pozwalają zapełnić pustkę, pomagają, są prawdziwym wsparciem. Ale o te prawdziwe przyjaźnie trzeba dbać całe życie. Nie zaniedbuj ich.6. Nie pracuj w nadmiarze

Mało kto żałuje na starość, że nie pracował więcej. Wielu ludzi miało jednak do siebie żal, że poświęcili bliskich dla pracy, zapomnieli w tym wszystkim o sobie. Pieniądze to nie wszystko, zachowaj równowagę.

 

7. Podróżuj

To jedna z rzeczy, której braku na starość żałuje się najbardziej - żadne gadżety, szafy pełne sukienek, nie zastąpią podróży. One uczą nas życia, tolerancji, poszerzają nasze horyzonty.

Tagi:

szczęście ,  starość , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: