Partner: Logo KobietaXL.pl

1. OOSOUJI: JAPOŃSKA METODA OCZYSZCZANIA
Oosouji to japońskie słowo, które dosłownie oznacza „oczyszczenie” i ma podwójne zastosowanie, zarówno w naszym domu, jak i w naszej głowie. Ten rytuał o wiekowej tradycji, który zwykle odbywa się 28 grudnia, jest sposobem na usunięcie wszelkich złych wpływów i energii poprzez oczyszczenie, aby rozpocząć nowy rok z odnowioną wibracją. Wiadomo też, że podczas sprzątania, oczyszcza się też nasz mózg.

W tym dniu generalnych porządków zaleca się usunięcie nie tylko śmieci i zniszczonych przedmiotów, trzeba w tym dniu uregulować długi, zapłacić zaległe rachunki i zakończyć sprawy, które tego wymagają.

Ale nie musisz tego robić tylko na zakończenie roku. Wybierz preferowany dzień, wyłącz telefon komórkowy, aby poświęcić się sprzątaniu bez rozpraszania uwagi i zabierz się do pracy. Bez nostalgii wyrzuć przedmioty, których nie ma sensu trzymać i posprzątaj cały dom, zaczynając od najbrudniejszych pomieszczeń. Później, już w czystym domu, zapłać co jest do zapłacenia, zadzwoń do osób, z którymi masz nieuregulowane różne kwestie. Ten rytuał działa na pewno!


2. ROŚLINY KTÓRE PRZYCIĄGAJĄ DOBRYT I FORTUNĘ

Od zarania wieków rośliny wykorzystywane były w lecznictwie, ale i w magii. Oto te, po moc których warto sięgnąć:

Lawenda

Włóż suszone kwiaty lawendy bezpośrednio do poduszki. Według ezoteryków lawenda jest środkiem odstraszającym negatywne energie, które blokują obfitość i miłość. Aby skorzystać z jej zalet, wystarczy odpruć poduszkę, włożyć tak kilka suszonych kwiatów lawendy i zaszyć.

Bazylia

Uważana jest za roślinę, która przyciąga do domu dobrobyt. Aby skorzystać z jej możliwości należy podczas pełni zrobić kąpiel w bazylii. Ugotuj garść liści bazylii, garść liści laurowych i dwie łyżki miodu w garnku z wodą. Dodaj napar do wanny, i zrób sobie relaksującą kąpiel podczas pełni księżyca. Skup się na myśleniu o powodzeniu finansowym.

Szałwia

Okadzanie szałwią to magiczne rytuały wielu rdzennych ludów. oczyszczają, odnawiają, przynoszą jasność myśli, odpędzają złe duchy. Warto od czasu do czasu okadzić dom liśćmi szałwii, również samemu poddać się okadzaniu, aby oczyścić się ze złej energii.

Anturium

Ta roślina przyciąga dobrobyt i szczęście. Dobrze ją mieć postawioną w sypialni.

Rumianek

Kąpiele w rumianku są dobre dla osób, które właśnie doznały straty finansowej. Wlej napar z rumianku do wanny, pozwoli ci to jak najszybciej zapomnieć o porażce.

Oprócz tego, że rumianek jest doskonałym środkiem przeciwbólowym, a przede wszystkim relaksującym, ma szerokie właściwości lecznicze. Twoja skóra będzie też wdzięczna za takie kąpiele.

Czterolistna koniczyna

Znana od wieków z tego, że przynosi szczęście. Ale trzeba ją znaleźć samemu, ususzyć i nosić przy sobie.

Róża

Mało kto wie, że potrafi przyciągać pieniądze. Wystarczy ususzyć kilka płatków i włożyć do książki, którą przeczytałaś i nie będziesz teraz używać. Książki tej nie wolno nikomu pożyczać!

 

 

3. MAGIA CYNAMONU
Cynamon to przyprawa stosowana w kuchni. Ale to nie jedyne zastosowanie cynamonu, ponieważ przypisuje się mu również zdolności ezoteryczne. Tysiące ludzi używa go, aby przyciągnąć szczęście i pieniądze do domu, ponieważ uważa się, że przywołuje on dobrobyt i obfitość. Zmieszaj odrobinę startego cynamonu z wodą, której używasz do sprzątania, a w ten sposób oczyścisz swój dom ze złych wibracji. Przyciągniesz do niego dobrą energię!

Możesz także uchronić się przed zazdrością i niechęcią innych, umieszczając laskę cynamonu obok drzwi wejściowych. Żadne złe oko nie przejdzie przez drzwi!

Jeśli zaś potrzebujesz zastrzyku pracy i finansów, posyp swoje buty odrobiną cynamonu, a „ z przytupem” wejdziesz w dobrobyt finansowy.

4. ŻOŁĘDZIE
Starożytni druidzi wierzyli, że żołędzie są święte i nosili kilka ze sobą, aby zachować szczęście. Nadal uważa się, że jest to dobra praktyka, a w wielu krajach wciąż mówi się, że rozrzucanie żołędzi po domu przynosi szczęście. Napełnij miseczki suszonymi owocami i dodaj żołędzie jako uzupełnienie dekoracji. Dzięki temu szczęście zawita w twoim domu.


5. ZAWSZE NALEŻY MIEĆ MISKĘ Z OWOCAMI
Filozofia Feng Shui w głosi, że każdy owoc ma znaczenie. Na przykład jabłka kojarzą się ze spokojem, a brzoskwinie reprezentują nieśmiertelność. Dziewięć pomarańczy w pokoju chroni przed pechem, a granaty zwiększają płodność. Z tego powodu zawsze powinieneś mieć kilka świeżych owoców w misce lub pojemniku w swojej kuchni.


6. LIŚCIE LAUROWE
Liście tego krzewu od lat wykorzystywane są przez kapłanów i kapłanki do oczyszczania domu ze złej energii oraz przyciągania szczęścia i dobrych emocji. Z liści laurowych robi się amulety w małych płóciennych woreczkach, które przywołują szczęście oraz pozwalają uniknąć klątw, zwłaszcza jeśli umieści się kilka liści w pobliżu wejścia do domu.

Jednak najskuteczniejszym sposobem oczyszczenia domu z złej energii za pomocą liści laurowych jest użycie garnka, którego nigdy nie używasz do gotowania i włożenie do niego kilku liści, które następnie należy spalić. Gdy już zaczną palić, przejdź się po domu, aby każdy zakamarek był dobrze okadzony.

Jeśli zależy ci na poprawie swojej sytuacji ekonomicznej, miej w portfelu trochę liści laurowych. Położenie liści laurowych w słoiku pod łóżkiem, również gwarantuje finansowy dobrobyt.

7. ZADBAJ O WEJŚCIE DO DOMU
Jeśli wejście do twojego domu nie jest atrakcyjne, nikt nie będzie chciał go odwiedzić, w szczególności zaś szczęście nie będzie chciało wejść! Dlatego warto zadbać o to, aby twoje drzwi były zawsze ładne, czyste i harmonijne. Zadbaj o nie, możesz powiesić na nich ładne dekoracje.

Tagi:

szczęście ,  magia ,  cynamon ,  liście laurowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót