Partner: Logo KobietaXL.pl

Niebieski Księżyc jest bardzo szczególnym zjawiskiem, ma miejsce, gdy pełnia występuje 2 razy w tym samym miesiącu. Ponieważ pełnia Księżyca występuje co 29,5 dnia, zwykle występuje tylko raz w miesiącu. Jednak w październiku pierwsza pełnia przypada 1 października, a druga 31 października.

 

Miłośnicy astrologii już oczekują na ten dzień, bo Niebieski Księżyc podczas Halloween zdarza się zaledwie kilka razy podczas stulecia, następne takie zjawisko będzie dopiero w 2039 roku.

 

Wbrew nazwie, tarcza księżycowa nie staje się jednak wcale niebieska. Nazwa ta ma jedynie podkreślić rzadkość tego zjawiska. W języku angielskim powiedzenie once in a blue moon ("raz na niebieski księżyc") oznacza właśnie coś niezwykle rzadkiego.

 

Halloween to inaczej Wigilia Wszystkich Świętych, jest skrótem od pełnej nazwy All Hallows' Evening, który następował przed All Hallows' Days. Prawdopodobnie bezpośrednim przodkiem Halloween było starożytne celtyckie święto końca roku Samhain. Samhain (ze staro irlandzkiego: sam – lato, fui – koniec) to święto przejścia od światła do ciemności, od płodności i urodzaju do śmierci. Samhain to czas, kiedy granice między światami zmarłych i żywych zacierały się. Wówczas do świata ludzi mogły dostać się niechciane duchy, snujące się pomiędzy światami, poszukujące „nosiciela” na następny rok, by załatwić swoje ziemskie niezałatwione sprawy. Dlatego ludzie próbowali stać się niewidzialni dla duchów i odwrócić ich uwagę.

Dziś również Halloween to święto duchów, upiorów i czarownic. Dlatego połączenie tego dnia z Niebieskim Księżycem jest dla wielu osób magiczne.

 

 

Bo Księżyc w pełni związany jest z kulminacją i spełnieniem, uważa się, że ma dobry wpływ na realizację projektów. Podczas pełni Księżyca energia fizyczna jest szybko odnawiana, chociaż tej chwili może również towarzyszyć większe pobudzenie, a czasem bezsenność. Ponieważ ta pełnia będzie w Byku – astrologowie ostrzegają – uważajcie, by podczas zabawy nie stracić za dużo pieniędzy!

Tagi:

księżyc ,  pełnia ,  halloween ,  niebieski księżyc , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót