Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Amulet to osobisty przedmiot o charakterze magicznym, z przypisywanym mu działaniem ochronnym, posiadający różny kształt i formę, nawiązujący do symboliki lub bóstwa, części ludzkiego ciała, motywu roślinnego, czy zwierzęcego. Także w formie tabliczki z napisem. Często drobny przedmiot, pochodzenia naturalnego lub wytworzony, służący do magicznej obrony przed złymi duchami, ludźmi lub nieszczęściami: noszone na ciele lub na odzieży pierścienie, łańcuchy, czasem figurki, również wkładane do grobu zmarłym. Amulet ma długą tradycję, znany jest na całym świecie, przybiera różne formy.

I choć czasy się zmieniły, wiara w amulety nadal wśród wielu ludzi jest żywa. kupujemy je jako pamiątki z wakacji, amuletami bywają znalezione kamyki czy muszelki. Są jednak amulety uniwersalne, które według ezoteryków, spełniają magiczne funkcje w każdym przypadku. Oto te najpopularniejsze:

 

 

Gwiazda pięcioramienna noszona na szyi chroni od wszelkiego zła.

 

Pentagram, czyli gwiazda pięcioramienna wpleciona w okrąg. Używany w magii i okultyzmie. Noszony na szyi chroni przed złymi duchami i działaniem wiedźm. Ma zapewnić duchowy spokój.

 

 

Medaliki ze św. Benedyktem. Od 300 lat chronią od chorób, demonów, ugryzień węży i dzikich zwierząt. Mają zapewnić bezpieczeństwo domowi, w samochodzie, w podróży. Upowszechnione przez mniszki benedyktynki, zaaprobowane przez papieża.

 

 

Piramida. Noszona jako wisiorek sprawia, że praca staje się bardziej wydajna, przynosi szczęście i pieniądze. Trzymana w domu w postaci figurki, kryształu daje domowi dobre emocje. Włożona pod łóżko zapewnia dobry sen.

 

 

Podkowa. Wieszana na drzwiach domów i obejść ma odegnać złe moce i zapewnić szczęście.

 

 

Gwiazda Dawida. Chroni przed złem, Dwa trójkąty równoramienne symbolizują świat - to co powstało z ziemi, pójdzie do nieba.

 

Tagi:

amulet ,  talizman ,  pentagram ,  podkowa ,  piramida ,  gwiazda Dawida ,  ciekawostki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót