Partner: Logo KobietaXL.pl

Psychologia konwencjonalna wyjaśnia nam znaczenie pierwszych lat życia dziecka oraz wpływ edukacji i wzorca rodzicielskiego na kształtowanie się osobowości dziecka. To właśnie te doświadczenia, które ten nowy człowiek będzie przeżywać w dzieciństwie, ukształtują jego schematy myślowe, poprzez które będzie interpretować otaczającą go rzeczywistość. Wszystko to pomaga nam zrozumieć pewne zachowania, myśli i emocje, które rządzą naszym życiem kiedy jesteśmy już dorośli. Ale, jak zawsze, kryje się pod tym coś znacznie głębszego, co pomaga nam radykalnie zmienić naszą perspektywę, uzyskać znacznie szersze zrozumienie problemu.

Głębokie korzenie relacji między rodzicami a dziećmi znajdują się w świecie duchowym, w decyzjach, które stamtąd podejmujemy przed reinkarnacją w tym konkretnym fizycznym życiu. I patrząc z tej perspektywy odnajdujemy prawdziwe ich znaczenie i naukę, którą te relacje mają nam przynieść.

W całym tym artykule chcę podzielić się z wami fragmentami niektórych regresji, które przeprowadziłem w Triom z moimi pacjentami. Pomogą nam one zrozumieć głęboki sens trudnych relacji rodzinnych.


MARTA I ODLEGŁY OJCIEC

Marta zgłosiła się na moją konsultację szukając odpowiedzi na przygnębiony stan umysłu, z którym żyła praktycznie przez całe życie i którego nie była w stanie zrozumieć poprzez konwencjonalną psychoterapię. Podczas naszego spotkania opowiadała o relacji miłości i nienawiści, jaką łączyła ją z ojcem. W środku go kochała, jednak przez całe życie bardzo ją ranił ze względu na swój silny charakter, chłód i ciągłą krytykę, za co też go nienawidziła. Chociaż nie był to główny problem jej obecnego stanu, było to bardzo odkrywcze, kiedy udało nam się znaleźć symbolikę tego związku, która pochodził z jednego z jego poprzednich wcieleń.

Oto fragmenty z tego, co znaleźliśmy w poprzednim życiu:

Marta: Jest rok 1711, mam 68 lat, jestem bardzo starą kobietą. Jestem w Ameryce Północnej.


Joaquin: Co robisz w życiu?

Jestem właścicielką swego rodzaju baru. Mam dużo władzy, kontroluję wielu ludzi. Nie dlatego, że jestem kimś ważnym, ale wszyscy bardzo się mnie boją


A co się w tej chwili dzieje?

Na ulicy walczy dwóch mężczyzn, to moi bracia. Patrzę na nich i śmieję się z nich. Jestem bardzo wyniosłą, arogancką osobą. Jestem bardzo zimną kobietą z dużym gniewem w środku. Patrzę na wszystkich z góry.Kiedy Marta opisała, jaka była w tamtym życiu, udało nam się zweryfikować ogromne podobieństwo, jakie istnieje z tym, kim jest jej ojciec w obecnym życiu fizycznym. W miarę jak przybywało wspomnień z poprzedniego wcielenia, była w stanie doświadczyć, jak się czuła w tamtym życiu i co sprawiło, że stała się taką osobą. To zaś pomogło jej lepiej zrozumieć zachowanie jej obecnego ojca. To oczywiście nie skłoniło jej do usprawiedliwiania ani aprobaty jego zachowania, ale pomogło Marcie zrozumieć jego przyczyny.

Kiedy skończyliśmy przegląd wszystkich ważnych wydarzeń, które rozegrały się w tamtym życiu, przeszliśmy do świata duchowego. Po przejściu przez jego różne rejony, Marta dotarła do miejsca, w którym mogła przejrzeć swoje obecne życie.Gdzie teraz jesteś?

Jestem w dużym białym pokoju. Przede mną jest trzech starszych mężczyzn, emanują dużo światła i miłości. Obok mnie jest mój Przewodnik. Nie wiem, co tu zrobimy. Tak, zrewidujemy moje życie, chcą, żebym zrozumiała, co się stało.

Co ci mówią?

Tłumaczą mi, że z bólem, który miałam w tamtym życiu, nie poradziłam sobie dobrze. Stałam się złą kobietą, krzywdziłam tych, którzy mnie kochali, wszystkich wokół mnie, to nie było w porządku. Wcale mnie nie obwiniają, rozumieją, ale czuję w środku szkody, które spowodowałam. Nie wiem, jak to wytłumaczyć, to dziwne, widzę i czuję, co zrobiłam w tamtym życiu. Jakie krzywdy wyrządziłam innym.


Co się teraz stanie?

Tłumaczą mi, że muszę nauczyć się pokonywać przeszkody bez krzywdzenia innych. Całkowicie się z tym zgadzam, czuję, że muszę się tego nauczyć. Mówią mi też, że będę musiała sama doświadczyć tego, co zrobiłam innym. Prawda jest taka, że ​​wcale nie mam na to ochoty, ale wyjaśniają mi to z wielką miłością. Rozumiem, że jest to sposób na naukę, ewolucję.A jak się tego nauczysz? Jak zamierzasz tego doświadczyć?

W moim następnym życiu na Ziemi, kiedy się reinkarnuję. Będziemy szukać duszy, która reinkarnuje się ze mną i która może mnie tego nauczyć. Mam przeczucie, że ta dusza będzie moim ojcem, ale to nie jest jeszcze jasne, powiedzieli mi, że zdecydujemy później.

 

Jak więc widzimy, właśnie to spotkało Martę. Jeden z członków jej duchowej rodziny (z pierwszej grupy dusz) przyjął inkarnację i stał się jej ojcem w obecnym życiu. Marta zrozumiała głęboki powód zachowania ojca, którego rolą było, aby doświadczyła tego, co czyniła w poprzednim wcieleniu innym.

 

Dwa tygodnie po naszym regresie znowu spotkałem Martę. Wyjaśniła mi, że jej relacje z ojcem całkowicie się zmieniły. Zajęła wobec niego inną postawę, bardziej wyrozumiałą, co również sprawiło, że zachowanie jej ojca nieco złagodniało. W każdym razie to właśnie ta nowa percepcja, którą nabyła, pomogła jej uwolnić się od gniewu, nienawiści i urazy, które żywiła wobec niego. Udało jej się zrozumieć powód, dla którego miała takiego, a nie innego ojca.Joaquín Cámara

https://www.triom.es/relacionespadreshijos/

 

 

Joaquín Cámara, hiszpański psycholog i psychoterapeuta, autor bloga o życiu po życiu. Napisał bestsellerową książkę „Una vida infinita" ("Nieskończone życie"), która jet przetłumaczona na język polski, a w której szczegółowo wyjaśnia teorie wędrówki dusz i znaczenie naszego ziemskiego życia. Joaquín Cámara w ramach terapii psychospiritualnej stosuje technikę Life Between Lives (Życie między życiami) oraz Regresję Przeszłego Życia (Terapia de Vidas Pasadas) które pozwalają mu na to, by, jak twierdzi, pacjenci opisywali nie tylko dawne wcielenia, ale i pobyty na planach astralnych.

Tagi:

Joaquín Cámara ,  reinkarnacja ,  rodzice ,  dzieci , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót