Partner: Logo KobietaXL.pl

W dawnych czasach umieszczano w domu torbę z liśćmi laurowymi na szczęście lub wieszano ją za oknem, aby chroniła przed piorunem. Nie bez kozery od wieków drzewko laurowe było obiektem czci, a wielcy byli honorowani wieńcem z laurowych liści. Od wieków bowiem wierzono, że drzewko laurowe przynosi szczęście, zdrowie i bogactwo.

Palenie liści laurowych służy w białej magii oczyszczaniu energii w domu i zdejmowaniu klątwy. Należy to robić kiedy księżyc zmierza do nowiu. Mówi się, że jeśli na liściu napiszemy swoją krwią życzenia, a potem spalimy go, to marzenie się spełni.

Jeśli zaś umieścimy liście pod łóżkiem, już w kilka dni usuną one całą negatywną energię z naszego życia, przyciągną tę dobrą i sprawią, że nasze plany się w końcu zrealizują. W dodatku, jeśli do liści dorzucimy kilka monet, to przyciągnie to do nas bogactwo.

 

Ezoterycy podkreślają jednak, że magiczne rytuały nie działają w przypadku tych osób, które w nie nie wierzą. Ale w końcu liście laurowe są praktycznie w każdej kuchni, więc nie zaszkodzi sprawdzić i polecamy na dzisiejszy wieczór rytuał na bogactwo i szczęście. Potrzebujemy osiem suszonych liści laurowych, łyżeczkę cukru, troszkę podpałki – może być taka do grilla i żaroodporne czy metalowe naczynie.

Na dnie naczynia układamy podpałkę, kładziemy liście, posypujemy cukrem. Całość podpalamy i czekamy, aby utworzyło się wonne kadzidło. Otwieramy w domu drzwi i okna i okadzamy cały dom idąc od północy na południe, powtarzając słowa: „Oczyszczam mój dom ze złej energii, eliminuję negatywną, przyciągam pozytywną. Mam dobry dom i go chronię”.

I jeśli nawet jeśli nie wierzysz w magię, uwierz w naukę. Rosyjski naukowiec Giennadij Malakchow odkrył, że liście laurowe są świetnym remedium na stres i zmęczenie. Olejek laurowy pomaga przy artretyzmie, bólach mięśni czy grypie.

Warto też palić w domu laurowe liście – nie tylko dla magicznego szczęścia. Liście wydzielają szereg substancji eterycznych, które – jak wykazał rosyjski naukowiec – doskonale wpływają na naszą psychikę, uspokajają, relaksują i eliminują stres.

 

Tagi:

rytuał ,  magia ,  liście laurowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót