Partner: Logo KobietaXL.pl

Lekarze zaleźli u niej włosy wyrastające bezpośrednio za górnymi, przednimi zębami. Do tej pory medycyna znała tylko pięć podobnych przypadków i to w dodatku u mężczyzn. Kobieta była szósta.

 

Przeprowadzone badania pokazały, że kobieta na zespół policystycznych jajników (PCOS), który wiąże się z zaburzeniami równowagi hormonalnej.

 

Hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie - jest częstą konsekwencją tej nierównowagi, ale taki nietypowy wzrost jest zwykle ograniczony do części ciała takich jak twarz, tułów i kończyny.

I choć samo PCOS nie mogło być przyczyną, na pewno sytuacji kobiety nie poprawiało.

 

Włosy usunięto chirurgicznie, wdrożono leczenie hormonalne. Po sześciu latach, już 25 letnia kobieta wróciła do kliniki. Włosy odrosły i było ich znacznie więcej. Niestety, rok później sytuacja znowu uległa pogorszeniu. W opisie badań brak jest jednak informacji, czy pacjentka poddała się kolejnej kuracji i czy włosy rosną jej nadal.

 

Studium przypadku zostało opublikowane w lutym 2020 w  Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology, Oral Radiology.

źródło sincealert

Zdjęcia można zobaczyć pod tym linkiem https://www.sciencealert.com/this-woman-is-one-of-just-six-known-cases-of-people-who-grow-hair-from-their-gums?perpetual=yes&limitstart=1

 

Tagi:

zęby ,  włosy ,  dentysta ,  hormony ,  hirsutyzm , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót