Partner: Logo KobietaXL.pl

Opłatek Maltański w2015 roku odbył się w 27 miastach w 10 województwach, pomoc dotarła do 2770 osób!

Spotkanie dla sponsorów i partnerów OM odbyło się 12 marca w Krakowie, aby podsumować kolejną edycję, ale aby także móc podziękować osobiście wszystkim, którzy wspierają i tak naprawdę współtworzą akcję świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących – Opłatek Maltański.

Spotkanie rozpoczął występ chóru Gorczańskie Echo pieśnią Gaude Mater Polonia, następnie gości przywitał dr Krzysztof Moczurad, szef Konfraterni Małopolskiej oraz Prezes Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie. Kanclerz ZPKM – Ksawery Konarski  poinformował o wspaniałej wieści z Rzymu o nadaniu srebrnych medali Pro Merito Melitensi czterem osobom od lat związanych z charytatywną pracą na rzecz dzieł Zakonu Maltańskiego, w tym na rzecz Opłatka Maltańskiego. Odznaczone osoby:

p. Danuta Kosek – kierownik MOPS filii nr 6
p. Anna Jarosińska – pracownik socjalny OPS w Chrzanowie
p. Dorota Kłeczek – Dyrektor MGOPS w Myślenicach
p. Mieczysław Kucharski – właściciel Hotelu i Restauracji Marysin Dwór w Katowicach

ORDER PRO MERITO MELITENSI TO ODZNACZENIE PAŃSTWOWE PRZYZNAWANE PRZEZ SUWERENNY ZAKON SZPITALNIKÓW ŚW. JANA JEROZOLIMSKIEGO. ORDERY PRZYZNAWANE SĄ MĘŻCZYZNOM I KOBIETOM, KTÓRYCH DZIAŁANIA ZWIĘKSZAJĄ HONOR ZAKONU, AKTYWNIE PROMUJĄ WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE ORAZ PRACUJĄ CHARYTATYWNIE DLA UBOGICH I CIERPIĄCYCH.

 

Hanna Wesołowska-Starzec – kierownik koordynacji podsumowała akcję dzieląc się informacjami o hojności darczyńców w skali ogólnopolskiej oraz zaprosiła do udziału i wsparcie kolejnej edycji dzieła.

Lublin brał udział po raz pierwszy w Opłatku Maltańskim, wigilia odbyła się w Lawendowym Dworze u Mirosława Augustyniaka, a portal Kobieta XL zorganizował zbiórkę prezentów dla dzieci. Byliśmy jedynym miastem, co zauważono, w którym dzieci nie dostały zunifikowanych paczek, a mieszkańcy kupowali wybranemu dziecku konkretny prezent. I za to wszystkim Państwu - darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Te dyplomy są przede wszystkim dla Was!

 

Tagi:

Opłatek Maltański ,  Kraków , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót