Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Naukowcy twierdzą, że im bardziej wmawiasz sobie, że za kimś nie tęsknisz, tym w rzeczywistości będzie ci tej osoby brakowało jeszcze bardziej

2. Kobiety już po 34 minutach spędzonych w towarzystwie mężczyzny mogą ocenić czy nadaje się na przyszłego męża.

3. Przytulanie wyzwala w twoim organizmie identyczną reakcję neurologiczną jak podczas przyjmowania leków przeciwbólowych.

4. Badania prowadzone na parach zakochanych i ich środowisku dowiodły, że kiedy się zakochujemy tracimy dwóch bliskich przyjaciół. Jak działa ten mechanizm? Po pierwsze osoby, które tracimy to zazwyczaj te nie będące w związkach, bo to właśnie one czują się zagrożone przez naszego nowego partnera więc ustępują mu miejsca. Po czasie zauważasz, że nie dzwonią, nie odpowiadają na smsy i tłumaczą się tym, że to ty nie miałaś dla nich czasu. A może tak było?

5. Około 2% populacji zakochuje się w swojej drugiej połówce w supermarkecie. 

6. Brakuje ci inspiracji chociaż w twoim życiu wszystko dobrze się układa? Podobno zakochane osoby są mniej kreatywne.

7. Miłość romantyczna na poziomie biochemicznym jest nie do odróżnienia od zabużeń obsesyjno-kompulsywnych. Jeśli "obsesja" na punkcie partnera trwa dłużej niż 3 miesiące, naukowcy zaczynają nazywać ten stan emocjonalny miłością.

8. Piękna twarz przyciąga więcej potencjalnych partnerów niż piękne ciało. Podobno piękne wnętrze odbija się właśnie w naszych oczach.

9. Osoby prawdziwie w sobie zakochane potrafią zsynchronizować bicie swoich serc po zaledwie 3 minutach wpatrywania się w siebie.

10. Małżeństwa zawierane z miłości zaczęły być popularne dopiero w XVII wieku.

11. Nie bez przyczyny istnieje zwrot "złamać komuś serce". W medycynie zespół takotsubo to osłabienie organizmu mogące prowadzić do niewydolności serca, nazywany również "syndromem złamanego serca" zespół takotsubo związane jest z przeżyciem ciężkiej traumy lub załamania nerwowego w naszym życiu.

12. Kobiety, które wychodzą za mąż za swojego przyjaciela z dzieciństwa są mniej narażone na rozwód.

13. Ludzie, którzy boją się zakochać cierpią na filofobię.

14. Średnio 17 miesięcy i 26 dni trwa całkowite pozbycie się uczuć do naszego ex. Jeśli jednak nie masz z nim żadnego kontaktu, nie rozmawiasz z nim, nie korespondujesz wystarczy ci zaledwie 6 miesięcy.

15. Pary, które przytulają się każdego wieczoru są sobie wierniejsze, ich związki trwają dłużej, a ślub zawierają znacznie szybciej niż pozostali.

16. Kiedy mężczyzna w swoim polu widzenia znajduje kobietę, która jest dla niego atrakcyjna, zazwyczaj patrzy się na nią przez 8.2 sekundy.

17.Mężczyzna ma większe szanse na poderwanie kobiety jeśli ma na sobie ubranie w kolorze niebieskim.

18. Podobno zakochani ludzie robią zwariowane rzeczy. W lutym 2014 roku z więzienia w Arizonie uciekł więzień - wszystko po to, aby spędzić walentynki ze swoją dziewczyną.

19. Im więcej czasu z kimś spędzasz, tym łatwiej możesz się w nim zakochać. Udowodniono również, że częściej zakochujemy się w osobach, z którymi rozmawiamy po północy.

Tagi:

psychologia ,  związek ,  miłość ,  partner ,  singiel , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót